Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum Zakład bioinformatyki i telemedycyny

Fakultatywne - e-learning

Fakultet e-learning 2008/2009

semestr zimowy

Elementy e-learningu, czyli nauki z wykorzystaniem komputerów i Internetu, na stałe wpisały się w programy studiów medycznych. Edukacyjne serwisy WWW, multimedialne bazy danych, platformy e-nauczania, symulatory, wirtualni pacjenci i wirtualne światy to tylko nieliczne przykłady nowoczesnych narzędzi nauczania.

Celem fakultetu jest przygotowanie uczestników kursu do samodzielnego tworzenia materiałów e-learningowych.

W programie zajęć jest zaznajomienie studentów z różnymi formami nauki on-line. W ramach fakultetu przeprowadzone zostaną warsztaty z:

  • tworzenia kursów na platformie e-learningowej (z wykorzystaniem platformy Blackboard)
  • obróbki grafiki (na przykładzie programu Corel PaintShopPro X)
  • tworzenia serwisów WWW (na przykładzie programu Macromedia Dreamweaver 8)
  • tworzenia prostych animacji (z wykorzystaniem narzędzia Adobe Flash 8)
  • tworzenia wirtualnych pacjentów (przy użyciu platformy CASUS – współpraca z Uniwersytetem Ludwika-Maksymiliana w Monachium)

Poruszone zostaną również aspekty związane z prawem autorskim, pozyskiwaniem i wymianą materiałów e-learningowych do własnych kursów, wykorzystaniem w nauce wirtualnych światów, sieciami semantycznymi, standardami w e-nauczaniu jak i m-learningiem. Kurs odbywa się w czasie uczestnictwa naszej Uczelni w międzynarodowym projekcie e-learningowym eViP. Wyróżniające się prace mogą zostać zaprezentowane na międzynarodowej konferencji poświęconej wirtualnym pacjentom ICVP organizowanej w Krakowie w czerwcu 2009.

Kurs przeznaczony jest dla studentów o różnym stopniu wiedzy informatycznej. Mile widziana dobra znajomość języków obcych (angielskiego, niemieckiego). Zaliczenie uzyskiwane jest poprzez przygotowanie projektu e-learningowego – edukacyjnego serwisu WWW, wirtualnego pacjenta, zaawansowanej animacji, filmu edukacyjnego czy prezentacji wiedzy w innej zaproponowanej formule e-nauczania. Zajęcia przeprowadzane będą w elastycznych terminach.

Prosimy o jak najwcześniejszą rejestrację.

Informacje na temat kursu udziela Andrzej Kononowicz ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

Czas trwania kursu – 30 godz ćwiczeń
Osoba prowadząca – mgr inż. Andrzej Kononowicz
Termin zajęć – semestr zimowy (opcja: semestr letni)
Miejsce zajęć – Zakład Bioinformatyki i Telemedycyny Collegium Medicum UJ, ul. Kopernika 7E